Strateji Yol Xəritəsi və Dövət Proqramı üzrə fəaliyyətləri stimullaşdırmaq məqsədilə işçi qrupu yaradıldı
Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunun direktoru Faiq Xudayevin qərarı ilə institutda Azərbaycan Respublikasının milli iqtisadiyyat perspektivi üzrə Strateji Yol Xəritəsi  və Dövət Proqramı üzrə fəaliyyətləri stimullaşdırmaq məqsədilə işçi qrupu yaradılmışdır. Yaradılan işçi qrupunun vəzifələrinə Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunun mandatına daxil olan hansı bitki sortlarının Strateji Yol Xəritəsi  və Dövlət proqramına daxil olduğunu, həmin məsələlərlə institutun hansı şöbə və laboratoriyalarının məşğul olduğunu müəyyən etmək, 2019-2020-ci illərdə Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunda görüləcək işlər barəsində tədbirlər planını hazırlamaq, Strateji yol Xəritəsində Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutuna aid bəndləri müəyyən etmək, bu bəndlərlə hansı şöbələrin iş apardığını müəyyən etmək və görüləcək işlər barəsində aylıq qısa hesabat hazırlamaq və təqdim etməkdən ibarətdir.

A working group was established to stimulate activities on the Strategic Road Map and the State Program
By the decision of the director of the Research Institute of Crop Husbandry Faig Khudayev, a working group was established at the institute to stimulate the activities of the Strategic Road Map and the State Program on the national economic prospects of the Republic of Azerbaijan. The tasks of the working group are to determine which plant varieties are included in the Strategic Road Map and the State Program, which departments and laboratories of the institute are engaged in these issues, and on the work to be done at the Research Institute of Crop Husbandry in 2019-2020. to prepare an action plan, to identify items related to the Agricultural Research Institute in the Strategic Roadmap, to determine which departments are working on these items, and to prepare and submit a monthly brief report on the work to be done.