“Aqrar informasiya- məsləhət xidmətlərinin gücləndirilməsi” layihəsi çərçivəsində növbəti təlim həyata keçirilib
11.03.20 tarixində Bakı şəhərində Avropa İttifaqı (Aİ) tərəfindən maliyyələşən və BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı təşkilatının (FAO) və Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin texniki dəstəyilə “Kənd təsərrüfatı məsləhət xidmətlərinin gücləndirilməsi” dəyirmi masa müzakirəsi keçirilib. Müzakirənin əsas məqsədi kənd təsərrüfatında davamlı informasiya-məsləhət xidmətlərinin inkişafına hökumətin səylərini dəstəkləmək məqsədilə bütün tərəfdaşların effektiv əməkdaşlığı çərçivəsində istehsalçıların dəyər zənciri üzrə bilik və bacarıqlarının artırılmasl strategiyasının inkişaf etdirilməsidir. Təlimdə  Əkincilik ET İnstitutunun əməkdaşı Güllü Əliyeva iştirak edib.

В рамках проекта «Укрепление аграрной информационно-консультационной службы» был проведен очередной тренинг
11.03.20 числа в Баку при финансовой поддержке Европейского Союза (ЕС) и при технической поддержке Продовольственной и сельскохозяйственной организации (ФАО) и Министерства сельского хозяйства Азербайджана был проведен круглый стол на тему «Укрепление сельскохозяйственных консультационных служб». Основной целью обсуждения является разработка стратегии развития знаний и навыков для производителей в рамках эффективного сотрудничества всех партнеров для поддержки усилий правительства по развитию устойчивых информационных и консультационных услуг в сельском хозяйстве. В тренинге НИ Институт земледелия представляла  Гюллю Алиева.