Əkinçilik ET İnstitutunun əməkdaşları Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin “İnsan resursları” şöbəsinin təşkilatçılığı ilə keçirilən online tədbirdə iştirak ediblər
Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin “İnsan resursları” şöbəsinin təşkilatçılığı ilə online tədbir keçirilib. Tədbiri giriş sözü ilə şöbənin müdir müavini Emin Əliyev açıb. Online formatda keçirilən tədbirin məqsədi elmi tədqiqat işlərinin aparılması, beynəlxalq əlaqələrin yaradılması çərçivəsində işlərin gedişatı, vəziyyəti, qarşıya çıxan problemlərin həlli istiqamətində vəziyyətin öyrənilməsi, inkişaf yollarının müəyyənləşdirilməsi olub. Elmi-tədqiqat institutlarını təmsil edən iştirakçılar tədbir çərçivəsində çıxışlar edərək mövcud vəziyyətə aydınlıq gətiriblər.
Əkinçilik ET İnstitutunu elmi katib Sevda Hacıyeva və beynəlxalq əlaqələr üzrə məsul şəxs Ruhanə Kərimova təmsil edərək aidiyyatı məsələlər üzrə və gələcək planlar barədə məlumat veriblər.

Сотрудники Научно-исследовательского института Земледелия приняли участие в онлайн-мероприятии, организованном отделом кадров Министерства сельского хозяйства
Прошло онлайн-мероприятие, организованное отделом кадров Министерства сельского хозяйства. Мероприятие вступительным словом открыл заместитель начальника отдела Эмин Алиев. Целью мероприятия, прошедшего в онлайн-формате, было проведение исследовательских работ, изучение хода работ в рамках международных отношений,  изучение ситуаций возникающих при решении проблем, определение путей развития. На мероприятии выступили участники, представляющие научно-исследовательские институты, и разъяснили текущую ситуацию.
Научный секретарь НИИ Земледелия Севда Гаджиева и специалист по международным связям Рухана Керимова, предоставили информацию по актуальным вопросам и планам на будущее.
В мероприятии приняли участие около 20 представителей из Министерства сельского хозяйства, Азербайджанского Государственного Аграрного Университета и научно-исследовательских институтов.