“Azərbaycanın Lənkəran-Astara iqtisadi regionuna Avropa İttifaqının dəstəyi” layihəsinin müəyyən bəndlərinin müzakirəsi aparılıb
Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunda (ƏETİ) Azərbaycanda tətbiqi kənd təsərrüfatı tədqiqatları və biliklərin ötürülməsi sistemlərinin GZİT təhlili üzrə Fokus-Qrup Görüşləri çərçivəsində “Azərbaycanın Lənkəran-Astara iqtisadi regionuna Avropa İttifaqının dəstəyi” layihəsinin müəyyən bəndlərinin müzakirəsi aparılıb.
Müzakirələrdə Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin “Bitkiçiliyin təşkili və monitorinqi” şöbəsinin müdir müavini Fərman Kərimov, ƏETİ-nin direktoru Faiq Xudayev, istehsalat üzrə direktor müavini Qərib Novruzlu, meyvə bitkiləri üzrə baş ekspert Masum Burak, KTN İnstitutlarının şöbələri və tədqiqat institutlarndan olan iştirakçılar, texniki məsləhət komandasının nümayəndələri Selahattin Mermer, Ruhəngiz Məmmədova və Emil Əsgərov iştirak ediblər.

Обсуждены отдельные пункты проекта «Поддержка Европейского Союза Лянкяранско-Астаринскому экономическому району Азербайджана»
В НИИ земледелия обсуждены отдельные пункты проекта «Поддержка ЕС Лянкяранско-Астаринскому экономическому району Азербайджана в рамках Встреч фокус-групп GZIT по анализу прикладных сельскохозяйственных исследований и систем передачи знаний в Азербайджане.
В обсуждениях приняли участие заместитель начальника отдела «Растениеводства и мониторинга» Министерства сельского хозяйства Фарман Каримов, директор НИИ земледелия Фаиг Худаев, заместитель директора по производству Гариб Новрузлу, главный эксперт по плодовым культурам Масум Бурак, представители отделов и научно-исследовательских институтов Министерства сельского хозяйства, представители технической  консультативной группы Селахаттин Мермер, Рухангиз Мамедова и Эмиль Аскеров.