“Azərbaycanın Lənkəran-Astara iqtisadi regionuna Avropa İttifaqının dəstəyi” layihəsinin müəyyən bəndlərinin müzakirəsi aparılıb
Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunda (ƏETİ) Azərbaycanda tətbiqi kənd təsərrüfatı tədqiqatları və biliklərin ötürülməsi sistemlərinin GZİT təhlili üzrə Fokus-Qrup Görüşləri çərçivəsində “Azərbaycanın Lənkəran-Astara iqtisadi regionuna Avropa İttifaqının dəstəyi” layihəsinin müəyyən bəndlərinin müzakirəsi aparılıb.
Müzakirələrdə Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin “Bitkiçiliyin təşkili və monitorinqi” şöbəsinin müdir müavini Fərman Kərimov, ƏETİ-nin direktoru Faiq Xudayev, istehsalat üzrə direktor müavini Qərib Novruzlu, meyvə bitkiləri üzrə baş ekspert Masum Burak, KTN İnstitutlarının şöbələri və tədqiqat institutlarndan olan iştirakçılar, texniki məsləhət komandasının nümayəndələri Selahattin Mermer, Ruhəngiz Məmmədova və Emil Əsgərov iştirak ediblər.

Certain items of the project "EU support for the Lankaran-Astara economic region of Azerbaijan" were discussed
Certain items of the project "EU support to the Lankaran-Astara economic region of Azerbaijan" were discussed at the Agricultural Research Institute (ASRI) within the Focus Group Meetings on GZIT analysis of applied agricultural research and knowledge transfer systems in Azerbaijan.
The discussions were attended by Farman Karimov, Deputy Head of the Department of Plant Growing and Monitoring of the Ministry of Agriculture, Faig Khudayev, Director of EETI, Garib Novruzlu, Deputy Director for Production, Masum Burak, Chief Expert on Fruit Crops, and participants from MA institutes and research institutes, representatives of the technical advisory team Selahattin Mermer, Ruhangiz Mammadova and Emil Asgarov.