Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni 2023-ci il münasibətilə tədbir keçirilib
Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunda Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni 2023-cü il münasibətilə tədbir keçirilib. Tədbirdə institutun kollektivi ilə yanaşı Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Birləşmiş Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Fuad Məmmədov və Komitənin baş mütəxəssisi Mehman Məmmədov da iştirak ediblər.
Tədbirdə Vətən uğrunda həlak olan şəhidlərimizin ruhu bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. İnstitutun direktoru Faiq Xudayev tədbir iştirakçılarını salamlayaraq, onları bu əlamətdar günlər münasibətilə təbrik edib, ən xoş arzularını çatdırıb.
O, Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Gününün əhəmiyyətini, həmvətənlərimizin birliyini, o cümlədən ölkəmizin son illər ərzində əldə etdiyi uğurları diqqətə çatdırıb. F.Xudayev 2023-cü ildə də ölkəmizin böyük uğurlar əldə edəcəyinə əminliyini bildirib. O, həmçinin 2023-ci ilin yekunlarından, institutun elmi-təşkilati fəaliyyətindən, görülən işlərdən, əldə olunan nailiyyətlərdən və gələcək planlardan bəhs edib.
Sonra F. Məmmədov çıxış edərək institutun kollektivinə ürək sözlərini çatdırıb. O, institutun elmi təşkilati fəaliyyərində fərqlənən əməkdaşlara və yubilyarlara Təşəkkürnamə və Fəxri Fərmanlar təqdim edib.
İnstitutun direktor müavinləri Qərib Novruzlu, Sevinc Məmmədova, Şikar Əhmədov, elmi katib Sevda Hacıyeva və digər əməkdaşlar da bayram təbriklərinə qoşularaq kollektivə ürək sözlərini və təbriklərini catdırıblar.

Состоялось мероприятие по случаю Дня солидарности азербайджанцев мира и Нового 2023 года
В Научно-исследовательском институте земледелия состоялось мероприятие по случаю Дня солидарности азербайджанцев мира и Нового 2023 года. Помимо сотрудников института, в мероприятии также приняли участие председатель Объединенного профсоюзного комитета Министерства сельского хозяйства Азербайджана Фуад Мамедов и главный специалист комитета Мехман Мамедов.
На мероприятии минутой молчания почтили Шехидов, павших за Родину. Директор института Фаиг Худаев поприветствовав участников мероприятия, поздравил их со знаменательными днями и передал свои наилучшие пожелания.
Он обратил внимание на важность Дня солидарности азербайджанцев мира, единства наших соотечественников, а также успехов, достигнутых нашей страной в последние годы. Ф.Худаев выразил уверенность, что наша страна добьется больших успехов в 2023 году. Он также рассказал об итогах 2023 года, научной и организационной деятельности института, проделанной работе, достижениях и планах на будущее.
Затем Ф.Мамедов выступил с речью и передал свои сердечные слова коллективу института. Он вручил Благодарственные письма и Почетные грамоты сотрудникам и юбилярам, ​​отличившимся в научно-организационной деятельности института.
Заместители директора института Гариб Новрузлу, Севиндж Мамедова, Шикар Ахмедов, ученый секретарь Севда Гаджиева и другие сотрудники также присоединились к праздничным поздравлениям и передали коллективу свои сердечные слова и поздравления.