Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni 2022-ci il münasibətilə tədbir keçirilib
Əkinçilik ET İnstitutunda Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni 2022-ci il münasibətilə tədbir keçirilib.
İnstitutun direktoru Faiq Xudayev tədbir iştirakçılarını salamlayaraq, hər kəsi bu əlamətdar günlər münasibətilə təbrik edib, ən xoş arzularını çatdırıb. O, Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Gününün əhəmiyyətini, həmvətənlərimizin birliyini, o cümlədən ölkəmizin son illər ərzində əldə etdiyi uğurları diqqətə çatdırıb. Azərbaycanın Vətən müharibəsini böyük Qələbə ilə başa vurduğunu, hazırda işğaldan azad olunan torpaqlarımızda genişmiqyaslı quruculuq işlərinin aparıldığını deyən institutun direktoru bildirib ki, vaxtilə Qarabağdan didərgin düşmüş soydaşlarımız indi öz evlərinə qayıdacaqlar və bu bayramı daha yüksək əhval-ruhiyyə ilə keçirəcəyik. F.Xudayev 2022-ci ildə də ölkəmizin böyük uğurlar əldə edəcəyinə əminliyini bildirib.
Sonra o, 2021-ci ilin yekunlarından, institutun elmi-təşkilati fəaliyyətindən, görülən işlərdən, əldə olunan nailiyyətlərdən və gələcək planlardan bəhs edib.
İnstitutun direktor müavinləri Nizami Hümmətov, Atif Zamanov, Şikar Əhmədov, elmi katib Sevda Hacıyeva və digər əməkdaşlar da bayram təbriklərinə qoşularaq kollektivə ürək sözlərini və təbriklərini catdırıblar.

Состоялось мероприятие по случаю Дня солидарности азербайджанцев мира и Нового 2022 года
В Научно-исследовательском Институте земледелия прошло мероприятие по случаю Дня солидарности азербайджанцев мира и Нового 2022 года.
Директор института Фаиг Худаев поприветствовав участников мероприятия, поздравил всех с этими знаменательными днями и передал свои наилучшие пожелания. Он подчеркнул важность Дня солидарности азербайджанцев мира, единства наших соотечественников, а также достижений нашей страны за последние годы. Директор института отметил, что Азербайджан завершил Великую Отечественную войну большой победой и что на освобожденных землях ведутся масштабные строительные работы. Он выразил уверенность, что в 2022 году наша страна добьется больших успехов.
Затем он рассказал об итогах 2021 года, научной и организационной деятельности института, проделанной работе, достижениях и планах на будущее.
К поздравлениям присоединились заместители директора института Низами Гумматов, Атиф Заманов, Шикар Ахмедов, ученый секретарь Севда Гаджиева и другие сотрудники, которые выразили свои сердечные слова и поздравления.