Macarıstan şirkəti ilə innovativ layihələrin həyata keçirilməsinə dair onlayn görüş keçirilib
Macarıstanın “Water&Soil” şirkəti ilə Aqrar İnnovasiya Mərkəzi və Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutu arasında birgə innovativ layihələrin həyata keçirilməsinə dair onlayn görüş keçirilib.
Görüşdə şirkətin nümayəndəsi torpaq nəmliyinin artırılması məqsədilə istehsal olunan “Water Retainer” adlı məhsul haqqında ətraflı məlumat verib və əməkdaşlıq çərçivəsində sözügedən məhsulu Azərbaycanda sınaqdan keçirmək məqsədilə Aqrar İnnovasiya Mərkəzi və Əkinçilik ETİ ilə danışıqlar aparılıb.
Görüş nəticəsində  istehsal olunan məhsulun Əkinçilik ETİ-nin Tərtər və Şəki rayonlarında yerləşən bölgə təcrübə stansiyalarında suvarma və dəmyə əkinçiliyi şəraitində qarğıdalı sahəsində sınaqdan keçirilməsi nəzərdə tutulub.

Состоялась онлайн-встреча с венгерской компанией по реализации инновационных проектов
Состоялась онлайн-встреча по реализации совместных инновационных проектов между венгерской компанией «Water & Soil» и Аграрным инновационным центром и Научно-исследовательским институтом земледелия.
В ходе встречи представитель компании дал подробную информацию о продукте «Water Retainer», производимом для повышения влажности почвы. В рамках сотрудничества были проведены переговоры с Аграрно-инновационным центром и Научно-исследовательским институтом земледелия по испытанию этого продукта в Азербайджане.
По итогам встречи продукт будет испытан на кукурузном поле в условиях орошения и посева на Зональных опытных станциях НИИ Земледелия в Тертерском и Шекинском районах.