Seyidov Nəriman Mustafa oğlu
Əkinçilik Elmi Tədqiqat İnstitutunun əməkdaşı Seyidov Nəriman Mustafa oğlu 13 mart 1941-ci ildə Qərbi Azərbaycanda doğulub. 1966-cı ildə Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı İnstitutunun aqronomluq fakultəsinə daxil olub və 1971-ci ildə həmin fakultənin “Aqrokimya və torpaqşünaslıq” ixisası üzrə tam kursu bitirib. 1968-1988-ci illərdə Kalinino rayonunda kartofçuluq - heyvandarlıq sovxozunda baş aqronom vəzifəsində çalışıb. 1992-2002-ci illərdə Goranboy Təcrübə Eksperimental Yeyinti Məhsulları Kombinatında təsərrüfat müdiri, Goranboy rayonu Qaraçinar kolxozunda, Şəmkir rayonunda baş aqronom, Şəmkir rayonu Xətai adına Yerli Aqrar İstehsalat Komissiyasının sədri vəzifələrində işləyib.
2014-2015-ci illərdə Azərbaycan Elmi Tədqiqat Yemçilik, Çəmənçilik və Otlaqlar İnstitutunda “Yem bitkilərinin aqrotexnikası” şöbəsində elmi işçi vəzifəsində çalışıb. N.Seyidov 2016-cı ildən 2021-ci ilədək Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunun “Davamlı əkinçilik və bitki diversifikasiyası” şöbəsində böyük elmi işçi vəzifəsində çalışıb.

Seyidov Nariman Mustafa ogli
Employee of the Research Institute of Crop Husbandry Seyidov Nariman Mustafa oglu was born on March 13, 1941 in Western Azerbaijan. In 1966, he entered the faculty of agronomy of the Azerbaijan Agricultural Institute, and in 1971 he graduated from the same course with a degree in "Agrochemistry and Soil Science". In 1968-1988 he worked as a chief agronomist at the potato-livestock state farm in Kalinino district. In 1992-2002, he worked as a farm manager at the Goranboy Experimental Experimental Food Products Plant, at the Garachinar collective farm in the Goranboy region, as a chief agronomist in the Shamkir region, and as chairman of Local Agrarian Production Commission named the Khatai.
In 2014-2015, he worked as a researcher in the department of "Agrotechnics of fodder plants" at the Azerbaijan Research Institute of Forage, Meadows and Pastures. From 2016 to 2021, N. Seyidov worked as a senior researcher in the "Sustainable Agriculture and Plant Diversification" department of the Research Institute of Crop Husbandry of the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan.