Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunun əməkdaşının Azərbaycan üzrə milli əlaqələndirici şəxs (MƏŞ) qismində nümayəndəlik təklifi qəbul edilib
2021-ci ildə Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi tərəfindən  Avropa Birliyinin (AB) beynəlxalq layihələrin maliyyələşdirilməsi-Horison Europe proqramında aqrar sahədə elan edilən layihələrdə müvafiq institut və alimlərin iştiraka cəlb edilməsi məqsədilə Azərbaycan üzrə milli əlaqələndirici şəxs (MƏŞ) qismində ƏETİ-nin “Dənin keyfiyyəti” laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi,  b.ü.f.d., dosent Sevinc Məmmədovanın nümayəndəlik təklifi qəbul edilərək AB tərəfindən təsdiqlənib.
AMEA Rəyasət Heyətində AMEA-nın prezidenti  v.i.e. akademik Arif Həşimov və Azərbaycanda MƏŞ koordinatoru vitse prezident İbrahim Quliyevlə Horison Europe proqramı üzrə milli əlaqələndirici şəxslərin təqdimatı və  MƏŞ bəyannaməsinin imzalanması məqsədi ilə görüş keçirilib.

Representation proposal of employee of Research Institute of Crop Husbandry accepted as National Coordinator for Azerbaijan
In order to involve relevant institutes and scientists in the projects announced in the European Union (EU) international projects financing-Horizon Europe program by the Ministry of Agriculture in 2021, the “Grain Quality” laboratory of the RICH as the National Coordinator for Azerbaijan Leading scientist, Ph.D., Associate Professor Sevinj Mammadova's proposal was accepted and approved by the EU.
A meeting was held at the Presidium of ANAS with the President of ANAS, Academician Arif Hashimov and the Coordinator of the CEC in Azerbaijan, Vice President Ibrahim Guliyev to present the national coordinators of the Horison Europe program and sign the CEC Declaration.