"Ulu Öndər Heydər Əliyevin Gənclər siyasəti" adlı tədbir keçirilib
Gənc Alimlər Şurasının təşkilatçılığı ilə Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunda Gənclər gününə həsr olunmuş "Ulu Öndər Heydər Əliyevin gənclər siyasəti" adlı tədbir keçirilib. Tədbirin açılışında Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib.
İnstitutun direktoru Faiq Xudayev tədbiri giriş sözü ilə açaraq iştirakçıları salamladıqdan sonra əziz və unudulmaz şəhidlərin ruhu bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. F.Xudayev öz çıxışında Ümumilli lider Heydər Əliyevin gənclər siyasətindən, Müstəqil Azərbaycanda gənclərə verdiyi önəmdən söz açıb. Azərbaycan gəncinin mərd, vətənpərvər və əyilməz olduğunu qeyd edib.
Tədbirdə Türkiyənin Adana Şərqi Aralıq dənizi Kənd Təsərrüfatı Elmi-Tədqiqat İnstitutunun direktoru Dr. Abdullah Çil, Biotexnologiya laboratoriyasının müdiri Ayşe Nuran Çil və digər qonaqlar da iştirak ediblər. Abdullah Çil institutun gənclərini təbrik edərək, onlara işlərində uğurlar diləyib. Gənc Alimlər Şurasının sədr müavini Rəhilə İslamzadə institut gənclərinin əldə etdiyi nailiyyətlərdən söz açıb. Sonra tədbirdə çıxış edən Gənc Alimlər Şurasının büro üzvləri Reyhan Abdullayeva və Şərqiyyə Əfəndizadə Gənclər günü çərçivəsində aktual məsələlərə toxunublar.
Tədbirin sonunda institutun bir qrup gənc əməkdaşı qazandıqları nailiyyətlərə görə, Təşəkkürnamə və Fəxri fərmanlarla təltif olunublar.

Состоялось мероприятие под названием «Молодежная политика великого лидера Гейдара Алиева»
В Научно-исследовательском институте земледелия состоялось мероприятие под названием «Молодежная политика великого лидера Гейдара Алиева», посвященное Дню молодежи, организованное Советом молодых ученых. На открытии мероприятия прозвучал Государственный гимн Азербайджанской Республики.
Мероприятие открыл вступительной речью директор института Фаик Худаев, а после приветствия минутой молчания почтили  память Шехидов. В своем выступлении Ф.Худаев рассказал о молодежной политике общенационального лидера Гейдара Алиева и о значении, которое он придавал молодежи в независимом Азербайджане.
На мероприятии также приняли участие директор Аданского института сельскохозяйственных исследований Восточного Средиземноморья д-р. Абдулла Чиль, заведующая биотехнологической лабораторией Айше Нуран Чиль и другие. Абдулла Чиль поздравил молодежь института и пожелал им успехов в работе. О достижениях молодежи института рассказала заместитель председателя Совета молодых ученых Рахила Исламзаде. Затем выступившие на мероприятии члены бюро Совета молодых ученых Рейхан Абдуллаева и Шаргия Эфендизаде коснулись актуальных вопросов в рамках Дня молодежи.
В завершение мероприятия группа молодых сотрудников института была награждена Благодарственными письмами  и почетными грамотами за свои достижения.