Əkinçilik ET İnstitutu Bakıda keçirilən kənd təsərrüfatı və qida sərgisində iştirak edib
Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutu Bakıda keçirilən 16-cı Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı ("Caspian Agro") və 28-ci Azərbaycan Beynəlxalq Qida Sənayesi ("InterFood Azerbaijan") sərgisində iştirak edib.
Sərgidə ƏETİ-nin mandatına daxil olan, həmçinin patentləşmiş və rayonlaşmaya təqdim olunan bitki nümunələri, yumşaq və bərk buğda, arpa, vələmir, çovdar, kinoa, yonca, darı, amarant, sorqo, raps, xaşa, rayqras bitkilətinin toxumları və bu nümunələrdən bişirilmiş çörəklər və digər məhsullar nümayiş olunub.
“Caspian Agro” sərgisi çərçivəsində “Aqrar İnnovasiyalar Forumu” adı altında panel sessiyası keçirilib. İnstitutun direktoru Faiq Xudayev panel sessiyasında çıxış edib.

Research Institute of Crop Husbandry participated in the agriculture and food exhibition held in Baku
Agricultural Research Institute of the Ministry of Agriculture participated in the 16th Azerbaijan International Agriculture ("Caspian Agro") and 28th Azerbaijan International Food Industry ("InterFood Azerbaijan") exhibitions held in Baku.
At the exhibition, plant samples included in the mandate of RICH, as well as patented and submitted to regionalization, bread and durum wheat, barley, wheat, rye, quinoa, alfalfa, millet, amaranth, sorghum, rapeseed, sainfoin, ryegrass plant seeds  and other products were displayed.