Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi günü münasibətilə tədbir keçirilib
AR KTN-nin Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunda Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi günü münasibətilə tədbir keçirilib.
Tədbirdə Ulu Öndər Heydər Əliyevin və Vətən uğrunda canlarından keçən şəhidlərimizin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib, Dövlət Himni səsləndirilib.
Tədbirdə institutun rəhbərliyi və kollektivi ilə yanaşı Aqrar Sahə İşçiləri Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin (ASİHİRK) sədri Fuad Məmmədov və Komitənin sədr müavin Anar Tağıyev iştirak ediblər.
İnstitutun direktoru Faiq Xudayevin tədbir iştirakçılarını salamladıqdan sonra çıxışı dinlənilib. O, Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Gününün əhəmiyyətini, həmvətənlərimizin birliyini, o cümlədən ölkəmizin son illər ərzində əldə etdiyi uğurları diqqətə çatdırıb. F. Xudayev 2024-cü ildə də ölkəmizin böyük uğurlar əldə edəcəyinə əminliyini bildirib. O, həmçinin 2023-ci ilin yekunlarından, institutun elmi-təşkilati fəaliyyətindən, görülən işlərdən, əldə olunan nailiyyətlərdən və gələcək planlardan bəhs edib. F.Xudayev kollektivi Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi günü münasibətilə təbrik edib, onlara ən xoş arzularını çatdırıb.
Tədbirdə F. Məmmədov çıxış edərək iştirakçılara ürək sözlərini çatdırıb. O, institutun elmi təşkilati fəaliyyətində fərqlənən əməkdaşlara və yubilyarlara Təşəkkürnamə və Fəxri Fərmanlar təqdim edib, ƏETİ-nin fəaliyyətində kollektivə uğurlar arzulayıb, bir sıra tövsiyələr verib.
İnstitutun əməkdaşları da bayram təbriklərinə qoşularaq kollektivə ürək sözlərini və təbriklərini çatdırıblar.

Состоялось мероприятие по случаю Дня солидарности азербайджанцев мира
В Научно-исследовательском институте земледелия Минсельхоза Азербайджанской Республики состоялось мероприятие по случаю Дня солидарности азербайджанцев мира.
На мероприятии минутой молчания была почтена память Великого Лидера Гейдара Алиева и Шехидов, павших за Родину, и прозвучал Государственный гимн.
В мероприятии приняли участие председатель Республиканского комитета профсоюза аграрных работников (ASIHIRK) Фуад Мамедов и заместитель председателя комитета Анар Тагиев, а также руководство и коллектив института НИИЗ.
После приветствия участников мероприятия было заслушано выступление директора института Фаига Худаева. Он обратил внимание на важность Дня солидарности азербайджанцев мира, единство наших соотечественников, а также успехи, достигнутые нашей страной за последние годы. Ф.Худаев выразил уверенность, что в 2024 году наша страна добьется больших успехов. Он также рассказал об итогах 2023 года, научной и организационной деятельности института, проделанной работе, достижениях и планах на будущее. Ф.Худаев поздравил коллектив по случаю Дня солидарности азербайджанцев мира и передал им наилучшие пожелания.
На мероприятии выступил Ф.Мамедов и передал участникам свои сердечные слова. Он вручил Благодарственные и Почетные грамоты сотрудникам и юбилярам, ​​отличившимся в научно-организационной деятельности института, пожелал коллективу успехов в деятельности института.
К праздничным поздравлениям присоединились и сотрудники института, передавшие коллективу свои сердечные слова и поздравления.