Bakı Dövlət Universitetinin “Biologiya" fakültəsinin tələbələri Əkinçilik ET İnstitutunda təcrübə keçdilər
Hər il respublikanın müxtəlif təhsil müəssisələrini təmsil edən tələbələr elmi və praktiki biliklərini artırmaq  məqsədilə Əkinçilik ET İnstitutunda olurlar. Bu dəfə Bakı Dövlət Universitetinin “Biologiya" fakültəsinin rus və azərbaycan bölməsinin IV kurs tələbələri 25 may 2018-ci il tarixində Əkinçilik ET İnstitutunda oldular. Dənin keyfiyyəti laboratoriyasının müdiri, a.e.ü.e.d. Qətibə Həsənova tələbələri institutun tarla təcrübə sahələrində buğda və arpa, eyni zamanda paxlalı bitkilərdən mərci və noxud sortlarını göstərərək, onların morfobioloji xüsusiyyətləri, bir-birindən fərqlənmələri və sortalma məqsədilə çarpazlaşdırma haqqında   məlumat verdikdən sonra, laboratoriyada aparılan  dənli və dənli-paxlalı bitkilərin dəninin fiziki-biokimyəvi və texnoloji  analizləri və müasir cihazlarla keyfiyyət analizləri və cihazların işləmə prinsipləri ilə tanış etdi və tələbələrin sualları ətraflı  cavablandırıldı.

Студенты биологического факультета Бакинского Государственного Университета побывали на практике в Институте Земледелия
Каждый год из разных образовательных учреждений в НИ Институт Земледелия приезжают студенты для повышения уровня научных и практических знаний. 25 мая 2018 года в НИ Институте Земледелия побывали студенты IV курса русского и азербайджанского сектора биологического факультета БГУ. Студенты ознакомились с научными работами,  проведенными в лаборатории «Качество зерна» Института Земледелия, побывали на опытных участках, где заведующий лабораторией, доктор наук по аграрным наукам Г.М.Гасанова дала студентам расширенную информацию о сортах  ячменя и пшеницы, чечевицы и гороха, а также об их морфологических показателях, о различиях и скрещиваниях с целью сортировки. Далее продемонстрировала принципы физико-биохимического и технологического анализа зерновых и зерново-бобовых культур и анализа качества современными приборами и их принципы работы. В завершении Г.М.Гасанова ответила на все вопросы, интересующие студентов.