“Kənd təsərrüfatı istehsalatında elmi–texniki tərəqqinin aktual problemləri” mövzusu üzrə ümumrespublika elmi-praktiki konfransı keçirildi
Azərbaycan Respublikası  Kənd Təsərrüfat Nazirliyi Azərbaycan Dövlət Aqrar Universiteti “Aqromexanika” Elmi Tədqiqat institutunda 16-17 oktyabr  2018-ci tarixdə Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin  100 illik  yubileyinə həsr olunmuş  “Kənd təsərrüfatı istehsalatında elmı –texniki tərəqqinin aktual problemləri ” mövzusu üzrə   ümumrespublika elmi-praktiki konfransı keçirilmişdir. Konfransı giriş sözü ilə institutun direktoru  t.f.d. professor Kamil Fətəliyev  açaraq qonaqları salamladı.  Sonra təbriklər  üçün İH-nin nümayəndəsi, ADAU-nun rektoru, AMEA- nın müxbir üzvü,  prof. İbrahim Cəfərov, AMEA-nın Gəncə bölməsinin akademik katibi  Fuad Əliyev çıxış etdilər. Sonra plenar məruzəçilər çıxış etdilər. Elmi-praktiki konfrans öz işini müxtəlif bölgələrdə davam etdirmişdir. Tədbirdə Əkinçilk Elmi Tədqiqat İnstitutunun istehsalat üzrə direktor müavini Atif Zamanov iştirak etmişdir.

Прошла Общереспубликанская научно-практическая конференция по теме «Актуальные проблемы научно-технического прогресса в сельскохозяйственном производстве»
С 16 по 17 октября 2018-го года Азербайджанский Государственный Аграрный Университет Министерства Сельского Хозяйства провел в Научно Исследовательском Институте Агромеханики Общереспубликанскую научно-практическую конференцию по теме «Актуальные проблемы научно-технического прогресса в сельскохозяйственном производстве».Данная конференция была приурочена к 100-летнему юбилею Азербайджанской Народной Республики.
Конференцию вступительным словом открыл директор института профессор Камиль Фаталиев. Далее слово было передано ректору АГАУ, член корреспонденту НАНА, профессору Ибрагиму Джафарову и секретарю академику Гянджинского отдела НАНА Фуаду Алиеву. Далее выступили докладчики. Научно-практическая конференция продолжила свою работу в различных регионах. На мероприятии Научно Исследовательский Институт Земледелия представлял заместитель директора по производственным делам Атиф Заманов.