Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondunun layihələri çərçivəsində Əkinçilik ET İnstitutunda Elmi şuranın iclası kecirildi
05.11.2018 tarixində Əkinçilik ET İnstitutundaAzərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondunun Fundamental və tətbiqi xarakterli elmi-tədqiqat layihələri müsabiqəsi çərçivəsində Elmi şuranın iclası kecirildi. Əkincilik ET institutunun direktoru Cavanşir Təlainin sədrliyi ilə kecirilən iclasda Azərbaycanda aqrar sahədə aparılan əhəmiyyətli elmi araşdırma və tədqiqatların dəstəklənməsinə yönəlmiş layihələrin qrantlar yolu ilə maliyyələşdirilməsi üçün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondunun “Aqrar tədqiqatlar” məqsədli qrant müsabiqəsinin kecirilməsinə dair bir sıra məsələlər, o cümlədən müsabiqənin məqsədi, layihələrin növləri və maliyyələşdirmə həcmi, müsabiqənin prioritet istiqamətləri, keçirilmə müddəti, cari müsabiqənin keçirilməsinin əsas prinsipləri, layihələrin tərtibatı və təqdim olunması, ümumi şərtlər və s. haqqında geniş müzakirələr və fikir mübadiləsi aparıldı.

В Научно-Исследовательском Институте Земледелия прошло собрание Ученого Совета в рамках проектов Фонда Развития Науки при Президенте Азербайджанской Республики
05.11.2018 числа в Научно-Исследовательском Институте Земледелия в рамках конкурса научно-исследовательских проектов фундаментального и применительного характера Фонда Развития Науки при Президенте Азербайджанской Республики прошло собрание Ученого Совета. На собрании под председательством директора Института Земледелия Джаваншира Талаи были широко обсуждены вопросы касательно проведения грантового конкурса под названием «Аграрные исследования» Фонда Развития Науки при Президенте Азербайджанской Республики, а также о целях конкурса, типах проектов, финансовых объемах, приоритетных направлениях конкурса, о сроках проведения, об основных принципах проведения данного конкурса, оформлениях и презентациях проектов, основных условиях и т.д.