Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin şərabçılıq və üzümçülüyə dair vebsaytının yenilənmış versiyasının təqdimatı keçirildi
04.12.2018 tarixində Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin və Alman əməkdaşlığının birgə təşkilatçılığı əsasında “JW Marriot Absheron Hotel” də Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin şərabçılıq və üzümçülüyə dair vebsaytının yenilənmış versiyasının təqdimatına həsr olunmuş tədbir keçirildi.
Tədbirdə müvafiq təşkilatların nümayəndələri və Əkinçilik ET İnstitutunun İnformasiya  təminatı və elmi nəticələrin tətbiqi  şöbəsinin müdiri Pərvanə Məmmədova, baş mütəxəssis Güllü Əliyeva və Nailə Əhmədova iştirak edirdilər.
KTN, KT Layihələri və Kreditlərinin İdarə edilməsi üzrə Dövlət Xidməti rəisinin müavini Namiq Məmmədov, Aqrar Elm və İnnovasiya Mərkəzinin direktor müavini Tariyel Pənahov, AEİM əməkdaşı Samir Süleymanov, GİZ-in ölkə üzrə rəhbəri xanım Sonia Fontaine, Üzümçülük və Şərabçılıq ET İnstitutunun aparıcı elmi işçisi Mövlud Hüseynov şərabçılıq və üzümçülüyə dair vebsaytın yenilənmış versiyasına dair fikirlərini bölüşdülər, onun aktuallığından, rolundan, əhəmiyyətindən danışaraq məmnunluqlarını bildirdilər.
Sonda vebsaytın yenilənmış versiyasının ərsəyə gəlməsində əməyi olan hər bir kəsə təşəkkür bildirildi.

Presentation of renewed version of the winemaking and viniculture website of the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan was held
On 04.12.2018, on the basis of the joint organization of the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan and the German cooperation the event was held at the "JW Marriot Absheron Hotel", dedicated to the presentation of the updated version of the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan on the wine and vine-growing website.
Attending the event were representatives of the relevant organizations and the head of the department of information provision and scientific results of the Institute of Agriculture ET Parvana Mammadova, chief specialist Gullu Aliyeva and Naila Ahmedova.
Deputy Director of the State Service for Credit and Credit Management Namik Mammadov in AM; Deputy Director of the Agrarian Science and Innovation Center Tariyel Panahov; Samir Suleymanov employee of ASIC; GIZ Country Officer Sonia Fontaine; Leading Researcher at the Research Institute of Viticulture and Winery Movlud Huseynov shared his views on the updated version of the website on winery and viniculture, expressing its relevance, role and importance.
Finally, thanks to everyone who contributed to the development of the updated version of the website.