Əkinçilik ET İnstitutunun əməkdaşı Moskvada keçirilən V Beynəlxalq Elmi-metodiki konfransda iştirak etmişdir
15-19 aprel 2019-cu il tarixində Moskvada Federal Dövlət Büdcə Elmi Təşkilatı və Ümumrusiya Bağçılıq və Tingçilik Seleksiya-Texnoloji İnstitutunda (ФГБНУ ВСТИСП) təşkil olunmuş "Kənd təsərrüfatı bitkilərinin seleksiyası və introduksiyasında fiziologiya və biokimyanın rolu" mövzusunda V Beynəlxalq Elmi-metodiki konfrans keçirilmişdir. Konfransda 10 ölkədən (Azərbaycan, Belarus, Bolqariya, Kazaxıstan, Qırğızıstan, Latviya, Moldova, Slovakiya, Ukrayna, Özbəkistan) müxtəlif sayda nümayəndələr iştirak edirdi. Əkinçilik ET İnstitutunun “Bitki fiziologiyası və biotexnologiya" şöbəsinin aparıcı elmi işçisi Təmraz Təmrazov və  Azərbaycan Respublikasından daha iki iştirakçı konfransa qatılmışdı. Konfrans əsasən kənd təsərrüfatı bitkilərinin fiziologiyası və biokimyasında mövcud olan fundamental və tətbiqi tədqiqat sahələrinin inkişafına, eyni zamanda fiziologiya və biokimyanın müasir istiqamətli metod və tendensiyaların öyrənilməsi və tətbiqinə həsr olunmuşdur. T.Təmrazov konfransda “Morphophysiological aspects of the productivity of winter wheat varieties Azerbaijani breeding” (Azərbaycan seleksiyasının payızlıq buğda genotiplərinin məhsuldarlığının morfofizioloji aspektiləri) mövzusunda təqdimatla çıxış etmişdirQeyd edək ki, o, konfransda plenar və stend formalarında çıxış təqdim etmişdir. Çıxışdan sonra sertifikat təqdim olunmuşdur.

Сотрудник НИ Института Земледелия принял участие в V Международной научно-методической конференции в Москве
15-19 апреля 2019 года в Федеральном государственном бюджетном научном учреждением (ФГБНУ) и Всероссийском селекционно-технологическом институте садоводства и питомниководства (ВСТИСП) прошла V Международная научно-методическая конференция на тему «Роль физиологии и биохимии в селекции и интродукции сельскохозяйственных растений».
В конференции приняли участие различные представители из 10 стран (Азербайджан, Беларусь, Болгария, Казахстан, Кыргызстан, Латвия, Молдова, Словакия, Украина, Узбекистан). В работе конференции приняли участие ведущий научный сотрудник отдела «Физиология и биотехнология растений» НИ Института Земледелия Тамраз Тамразов и еще два представителя из Азербайджанской Республики.
Конференция посвящена развитию фундаментальных и прикладных исследований в области физиологии и биохимии сельскохозяйственных растений, а также изучению и применению современных методов и направлений физиологии и биохимии.
Т.Тамразов выступил с докладом “Morphophysiological aspects of the productivity of winter wheat varieties Azerbaijani breeding” «Морфофизиологические аспекты продуктивности сортов озимой пшеницы азербайджанской селекции» (Морфофизиологические аспекты генотипов озимой пшеницы селекции Азербайджана). Следует отметить, что он представил на конференции пленарные и стендовые формы. После выступления был выдан сертификат.