“Aqrar İnnovasiya və Təchizat Şirkəti” QSC-nin nümayəndələri ilə əməkdaşlıq görüşü keçirilib
Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunda  “Aqrar  İnnovasiya və Təchizat Şirkəti” QSC-nin nümayəndələri ilə əməkdaşlıq görüşü keçirilib. Görüşdə institutun direktoru Faiq Xudayev və şirkətin rəqəmsal marketinq mütəxəssisləri Tamerlan Rüstəmli və Aynur Cəbrayılova iştirak ediblər. Görüş zamanı hər iki tərəf təmsil etdikləri qurum haqqında ətraflı məlumat verib.
“Aqrar İnnovasiya və Təchizat Şirkəti” QSC-nin nümayəndələri diqqətə çatdırıblar ki, onlar  fermerlər üçün müxtəlif  növ toxum çeşidlərinin, gübrələrin və bitki qoruma vasitələrinin bütün ölkə üzrə pərakəndə satışını həyata keçirən bir aqrar ticarət şəbəkəsidir. Kənd təsərrüfatı sektoru üzrə Azərbaycanda geniş pərakəndə satış şəbəkəsi ilə gubre.az ən əlçatan ticarət markasıdır. Hər bir qəsəbə və kəndə ehtiyac duyulan məhsulların satışı təşkil olunur, onlayn sifariş qəbul edilir, səyyar satış və s. xidmətlət həyata keçirilir.
Tərəflər görüş zamanı əməkdaşlığın rəsmi şəkildə gerçəkləşəcəyi istiqamətində bir araya gələcəklərini bildiriblər.
Görüş fermer və mütəxəssislərin ehtiyac duyduqları xidmətlərin  daha əlçatanlığı çərçivəsində lazımi işləri həyata keçirməsi məqsədi daşıyıb.

Состоялась встреча с представителями ЗАО «Аграрная инновационно-сбытовая компания».
В Научно-исследовательском институте земледелия состоялась встреча с представителями ЗАО «Аграрная инновационно-сбытовая компания». На  встрече приняли участие директор института Фаиг Худаев и специалисты по цифровому маркетингу компании Тамерлан Рустамли и Айнур Джабраилова. В ходе встречи обе стороны предоставили подробную информацию об организации, которую они представляют.
Представители ЗАО «Аграрная инновационно-сбытовая компания» отметили, что они являются аграрной торговой сетью, реализующей различные виды семян, удобрений и средств защиты растений фермерам по всей стране. «Gubre.az»  — самый доступный бренд в сельскохозяйственном секторе Азербайджана с разветвленной розничной сетью. Продажа необходимой продукции организована в каждом населенном пункте и поселке, принимаются онлайн-заказы, мобильные продажи и т.д.
Стороны заявили, что встретятся в ходе встречи для официального оформления сотрудничества.
Целью встречи было провести необходимую работу в рамках повышения доступности услуг, необходимых фермерам и специалистам.