Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunda Xocalı faciəsinin 25 illiyi ilə bağlı anım tədbiri keçirildi 26.02.2017
Əkinçilik ET İnstitutunun əməkdaşı Göyçay rayonu məktəblərində “Gənclərin və ümumtəhsil məktəb şagirdlərinin aqrar elmə marağının artırılması” mövzusunda keçirilmiş təlimlərdə iştirak etdi 26.02.2017
Əkinçilik ET İnstitutunun əməkdaşı “Azərbaycanda tütünçülüyün mövcud vəziyyəti və inkişaf perspektivləri“ mövzusunda keçirilən elmi-praktik konfransda iştirak etdi 22.02.2017
Əkinçilik ET İnstitutunda Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il münasibətilə tədbir keçirildi. 30.12.2016

There was held a memorial ceremony in connection with the 25th anniversary of the Khojaly tragedy in Research Institute of Crop Husbandry 26.02.2017
The employee of Research Institute of Crop Husbandry took part scientific-practical conference about the current state and prospects of development of the tobacco growing 22.02.2017
There was held a memorial ceremony about the 20 Januar Tragedy in Research Institute of Crop Husbandry 19.01.2017
The reporting meeting of doctorates and candidate for a degree was held in the Research Institute of Crop Husbandry 12.01.2017
The holiday event regarding the International day of solidarity of Azerbaijanis was held at the Research Institute of Crop Husbandry 30.12.2016